بازاریابی در سالن های زیبایی به روش نوین

بازاریابی در سالن های زیبایی ، استراتژی های بازاریابی موثر، در بین کسب و کارها متفاوت است اما همه آنها یک چیز مشترک دارند: آنها از منابع شما نهایت استفاده را خواهند کرد تا نتایجی سریع و قابل سنجش را به دست آورید. استراتژی های بازاریابی در سالن های زیبایی را باید 5 حوزه زیر در نظر بگیرید:

  1. ثبات برند
  2. وب سایت اینترنتی
  3. رسانه های اجتماعی
  4. بازاریابی از طریق مشتری
  5. دهان به دهان

برای صاحبان سالن های جدید، آینده یا با تجربه، استفاده از استراتژی های بازاریابی مناسب ضروری است.

1- ثبات برند

ثبات برند

تقریباً غیرممکن است که سالن های زیبایی صرفا از طریق کسب و کار معمولی موفق شوند. مشتریان احتمالی باید بدانند که شما کجا هستید و چرا باید به سراغ شما بیایند. ساختن یک برند معتبر و قابل تشخیص، کلید توسعه استراتژی های بازاریابی موفق برای سالن شما است.

آنلاین و آفلاین

دیگر اختیاری نیست که یک وب سایت برای سالن خود داشته باشید و علاوه بر این، حضور آنلاین نیز همینطور است. این را در حین مطالعه مقاله در نظر داشته باشید: یک برند قدرتمند سالن زیبایی آنلاین، همانند وضعیت آفلاین کارایی دارد. با دیدن هر یک از مطالب بازاریابی شما، همه باید بدانند که شما چه کار می کنید و به دنبال چه هستید.

 

ثبات مهم است

مشتری احتمالی که وب سایت سالن شما را مرور می کند، به شبکه های اجتماعی شما سر می زند و حتی به صورت حضوری مراجعه می نماید، باید متوجه شود که کسب و کارتان در همه آنها، ظاهر و حس یکسانی دارد. هر چیزی که برای برقراری ارتباط با مشتریان خود استفاده می کنید باید همان حس و حال را داشته باشد: ایمیل ها، پست های شبکه های اجتماعی، پیامک ها، علائم سالن زیبایی و حتی نحوه صحبت با تلفن. این موضوع کلید ایجاد یک برند به یاد ماندنی است و مشتریان از تعامل با آن لذت می برند.

2- وب سایت اینترنتی

وب سایت اینترنتی

یک وب سایت به شما امکان می دهد تا 24 ساعته و 7 روز هفته برای مشتریان جدید و قدیمی باز باشید. یک وب سایت موفق به بازدیدکنندگان انگیزه می دهد تا یک قرار ملاقات رزرو کنند.

فروش تجربه به مشتری

صرف نظر از اندازه سالن یا خدماتی که ارائه می دهید، آنچه به مشتریان ارائه می کنید یک تجربه است. ممکن است خدمات شما مانند خدماتی باشد که قبلا وجود ارائه داده اید اما تجربه هر کدام منحصر به فرد خواهد بود. این چیزی است که شما می فروشید و در وب سایت خود تبلیغ می کنید. یک وب سایت سالن باید دارای تصاویر با کیفیت بالا از موقعیت مکانی شما (داخل و بیرون) و خدمات شما باشد. به خاطر داشته باشید که برای بازار هدف خود جذابیت داشته باشید: برای افراد جوانتر سبک خلاقانه تری را به نمایش بگذارید و برای حرفه ای های مسن تر، خدماتی برای استراحت و کاهش استرس داشته باشید.

بهینه سازی برای موبایل

هنگامی که مشتریان شما در اواخر شب با گوشی هوشمند خود به وب سایت شما نگاه می کنند، تحمل کوچک کردن و بزرگنمایی را برای مشاهده مطالب وب سایت ندارند. هنگامی که شخصی وب سایت شما را بدون خرید ترک می کند، شانس کمی برای بازگشت وجود دارد. برنامه نویسی خوب وب سایت، تضمین می کند که وب سایت شما برای هر دستگاهی که مشتری شما آن را مشاهده می کند، مناسب است.

سئو – بهینه سازی موتورهای جستجو

کلمات اختصاری می توانند ترسناک باشند، اما سئو آنقدرها هم که به نظر می رسد پیچیده نیست. به صورت ساده، به این معنی است که وب سایت خود را تا حد امکان کاربرپسند کنید و مطمئن شوید محتوای وب‌سایت شما با محتوایی که افراد ممکن است در Google تایپ کنند مطابقت داشته باشد. همچنین اطمینان حاصل نمایید که وب‌سایت شما سریع لود می‌شود و استفاده از آن آسان است.

3- رسانه های اجتماعی

چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​مردم به گوشی خود چسبیده اند و همه جا صفحه نمایش وجود دارد. اگر کسب و کار خود را در رسانه های اجتماعی ثبت نکنید، نه تنها تصوری که مردم در حال حاضر درباره کسب و کار شما دارند را از دست می دهید، بلکه فرصت جذب مشتریان جدید را نیز از دست خواهید داد.

به طور منظم پست منتشر کنید

راه اندازی یک حساب شبکه اجتماعی و رها کردن آن برای رشد تار عنکبوت هیچ سودی برای برند شما ندارد. اگر به اندازه کافی برای انتشار مکرر پست اهمیت قائل نیستید، چرا کسی باید به دنبال کردن شما اهمیت دهد؟ شبکه های اجتماعی سرعت بالایی دارند و مطالب فقط برای یک روز معتبر هستند.

4- بازاریابی از طریق مشتری

بازاریابی برای جذب مشتریان جدید آسان است، اما اغلب مشتریان فعلی خود را همیشگی می دانید و این یک اشتباه بزرگ است! چه کسی افراد را بهتر از کسانی که قبلاً متقاعد شده اند، متقاعد به خرید خدمات شما می کند؟ سیستم‌های رزرو آنلاین به شما امکان می‌دهند اطلاعات تماس مشتریان را به دست آورید.

ایمیل

بازاریابی ایمیلی نمرده است! برقراری ارتباط با مشتریان از طریق خبرنامه‌های ایمیلی، فرصتی عالی برای به اشتراک گذاشتن آن بخش‌هایی از کسب‌وکارتان است که ممکن است آنها را صرفاً به این دلیل که همیشه با کسب و کار شما در ارتباط نیستند، از دست بدهند. 

پیامک

شما می توانید بهترین خدمات و محصولات را داشته باشید اما اگر آن را به مشتریان احتمالی خود انتقال ندهید، کار شما پاداش کمی خواهد داشت. بازاریابی پیامکی به شما این امکان را می دهد که با مشتریان خود از طریق دستگاهی که همیشه همراه آنهاست، مکالمه دو طرفه داشته باشید.

تبلیغات

همه عاشق گرفتن یک تخفیف خوب هستند. سیستم وفاداری یکی از راه های عالی برای بازگشت مشتریان است. از استراتژی های بازاریابی ایمیلی یا پیامک فوق الذکر برای ارسال پیشنهادات ویژه به مشتریان فعلی استفاده کنید که هجوم مشتریان را تضمین خواهید کرد.

تبلیغات

5- دهان به دهان

کسب و کارها با ارجاعات و تبلیغات شفاهی پیشرفت می کنند، به ویژه کسب و کارهای کوچکتر که مشتریانی دارند که احتمالاً افرادی را می شناسند که به خدمات آنها نیاز دارند. ضروری است که به مشتریان خود تجربه ای باورنکردنی ارائه دهید تا اینکه از آنها بخواهید که افراد را معرفی کنند.

بازاریابی مشترک

بازاریابی مشترک، مشارکتی بین حداقل دو کسب و کار یا برند با هدف به اشتراک گذاشتن منابع و مشتریان یکدیگر است. اگر مهمانانشان در مورد سالن‌های زیبایی اطراف بپرسند، هتل‌های نزدیک سالن شما، ممکن است مشتاق باشند که آنها را خدمات شما ارجاع دهند. هتل کار خود را با کمک به مهمانان خود در یافتن آنچه نیاز دارند انجام می دهد و شما می توانید از مشتری جدید بهره مند شوید.

نظرات

تبلیغات شفاهی همیشه به معنای آفلاین بودن نیست. نظرات آنلاین خوب برای تبلیغات آنلاین هر کسب و کاری ضروری است. 97 درصد از مشتریان هنگام تحقیق درباره یک برند، نظرات آنلاین را می خوانند. 

باز گذاشتن دسترسی برای ثبت نظرات آنلاین ممکن است اعصاب خردکن به نظر برسد. ارائه تالار گفتمان به مردم برای بیان نظرات خود، به این معنی است که همه می توانند نظر خود را بیان کنند. هیچ کسب و کاری نمی تواند تک تک مشتریان را راضی کند. بنابراین بله، شما در نهایت هم نظرات منفی و هم مثبت را خواهید دید.

اما حتی نقدهای منفی نیز یک شانس هستند تا بتوانید با رسیدگی به آنها، خود را به خوبی به نشان دهید. نیازی به دوری از نظرات «بد» نیست.

استراتژی های بازاریابی زیادی وجود دارد که می تواند مسیر کسب و کار سالن شما را تغییر دهد. اگر به تازگی بازاریابی را شروع کرده اید، می توانید زمانی که با اصول اولیه احساس راحتی کردید، تلاش خود را برای گنجاندن این نوع تبلیغات، افزایش دهید. با یک یا دو کمپین شروع کنید و سپس استراتژی های بازاریابی خود را گسترش دهید.

محمد داستانپور مشاور برترین برندهای داخلی و خارجی در صنعت زیبایی به همراه تیم مجرب میتواند شما در این مسیر همراهی کند.

ارتباط سریع جهت مشاوره رایگان :

09122176393

×