قدردانمی خواهید بدانید چگونه می توان در یک سالن زیبایی پرسنل با انگیزه ای داشته باشید؟ همان طور می دانید پرسنل و نیرو های فعال نقش بسیار مهمی در سالن های زیبایی ایفا می کنند. از این رو خوب است که با ۸ روش طلایی برای ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی آشنا شویم. مدیریت این سالن ها باید همواره تلاش کند تا انگیزه و پشتکار نیرو های خود را افزایش دهد و علاقه به این کار را در آن ها رشد دهد.

روشهای طلایی برای ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی

ما قصد داریم، ۸ روش طلایی برای ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی به شما معرفی کنیم. شما با استفاده از این روش ها می توانید یک سال زیبایی بسیار عالی با نیرو هایی شاد و با روحیه داشته باشید که به کار خود بسیار علاقه مند هستند. مهم ترین روش ها برای ایجاد انگیزه در این افراد عبارتند از:

 • ایجاد انگیزه مالی

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد انگیزه در این افراد، در نظر گرفتن پورسانت می باشد. شما می توانید مبلغی را به عنوان پورسانت برای نیرو هایی که مشتریان بیش تری به سالن دعوت می کنند در نظر بگیرید. این مبلغ که به عنوان جایزه در نظر گرفته می شود را می توان به صورت هفتگی و یا ماهانه به آن ها پرداخت کنید.

 • شرکت در تصمیم گیری های سالن

یکی از حس هایی که می توانید برای ایجاد انگیزه در این نیرو ها ایجاد کنید، حس مهم بودن است. برای این کار می توانید در تصمیم گیری های مهم سالن از این افراد نیز نظرسنجی کرده و نظر آن ها را بخواهید. البته دقت داشته باشید که فقط نظرسنجی از این نیرو ها اهمیت ندارد و شما باید بخشی از این نظرات را در سالن اجرا کنید.

نگاه دلسوزانه و  قدردان به پرسنل

 • تشکر و قدردانی همیشگی

شما به عنوان مدیر این سالن ها باید به خوبی از نیرو های خود قدردانی کنید. برای این کار می توانید از جملاتی مانند «ممنون، متشکرم، خسته نباشید، شما فوق العاده اید و …» استفاده کنید.

 • نگاه دلسوزانه و بی طرف به پرسنل

برای دستیابی به این هدف شما به عنوان مدیریت این سالن ها باید نگاه دلسوزانه ای به پرسنل داشته باشید. شما باید همه نیرو های فعال در این سالن ها را به یک چشم نگاه کرده وتفاوتی میان آن ها قایل نشوید. رابطه صمیمانه ای با این نیرو ها برقرار کنید تا بتوانید آن ها را به کسب و کار خود جذب کرده و در آن ها ایجاد انگیزه کنید.

ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی

ایده های خلاقانه برای بهبود عملکرد پرسنل فعال در سالن زیبایی

قصد دارید با ۸ روش طلایی برای ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی آشنا شوید؟ ایده های خلاقانه زیادی وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. مهم ترین و بهتین نمونه از این روش ها عبارتند از:

 • انگیزه کار گروهی و فعالیت های اشتراکی

یکی دیگر از ۸ روش طلایی برای ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی همین مورد می باشد. شما در این روش باید صمیمیت و همکاری را میان پرسنل افزایش دهید. برای این کار می توانید برنامه تفریحات گروهی تدارک ببینید، فعالیت های تبلیغاتی گروهی برای اعضاء در نظر بگیرید و یا این که جلسات گروهی برای صحبت و هم نشینی برگزار کنید. همچنین برای حل مشکلات خود با پرسنل از مشاوره سالن زیبایی کمک بگیرید.

 • ایجاد سیستم تشویق در سالن زیبایی

یکی از بهترین نمونه از ۸ روش طلایی برای ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی ایجاد چنین سیستمی می باشد. شما برای راه اندازی سیستم تشویق در این سالن ها می توانید نیرو های منظم و موفق تر را انتخاب کرده و آن ها را با روش های مختلفی تشویق کنید. می توانید در جمع پرسنل از آن فرد تشکر کنید و یا هدایایی برای او در نظر بگیرید.

با این کار نه تنها انگیزه آن فرد برای ادامه کار بیش تر می شود، بلکه بقیه نیرو های فعال در این سالن نیز تلاش می کنند تا نظر شما را جلب کرده و از این تشویق ها بهره مند شوند.

سرمایه گذاری برای اموزش حرفه ای پرسنل

 • آموزش و توامند سازی پرسنل

سعی کنید بهترین و مدرن ترین آموزش ها را برای این افراد در نظر بگیرید و آن ها را به نیرو های خبره و بسیار ماهری تبدیل کنید. با این کار آن ها از پیشرفت خود خوشحال شده و برای ادامه کار با انگیزه تر خواهند شد. بنابراین می توان این ایده را به عنوان یکی از ۸ روش طلایی برای ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی معرفی کرد.

 • هر پرسنل یک سرمایه گذاری مجزا

باید به این نکته توجه داشته باشید که نیرو های فعال در هر لاین از این سالن ها یک سرمایه گذاری مجزا می باشد. از این رو شما باید با هر پرسنل سناریوی خاصی داشته و از روش خاصی با هم هماهنگ شوید.

کلام آخر

شما با شناخت ۸ روش طلایی برای ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی می توانید در کسب و کار خود پیشرفت کنید. برای ایجاد انگیزه در این افراد می توانید یک جوی صمیمی در سالن خود ایجاد کنید و رابطه دوستانه ای با این نیرو ها برقرار کنید. همچنین می توانید برای افراد موفق تر و نیرو هایی که در زمینه تبلیغات این سالن ها فعالیت دارند، جوایز و تشویقاتی در نظر بگیرید و از این طریق، انگیزه را در آن ها بیش تر کنید. در ادامه میتوانید صفر تا صد تاسیس کلینیک زیبایی را مطالعه کنید.

سوالات متداول ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی

 1. آیا محیط کاری نیز می تواند در ایجاد انگیزه در پرسنل سالن زیبایی موثر باشد؟

بله، شما می توانید با ایجاد یک محیط کاری لوکس و بسیار زیبا و مدرن می توانید انگیزه برای ادامه کار را در این افراد بیش تر کنید.

 1. آيا بازخورد و نظرسنجی از نیرو های فعال در سالن زیبایی می تواند در ایجاد انگیزه موثر باشد؟

قطعا اگر شما در مورد نحوه مدیریت و عملکرد خود از نیرو های فعال در سالن بازخورد بگیرید، می توانید در آن ها انگیزه ایجاد کنید.

 1. آيا معروف بودن سالن زیبایی ما می تواند در ایجاد انگیزه نیرو ها موثر باشد؟

هر چه برند و نام سالن زیبایی شما معروف تر و پر آوازه تر باشد، این افراد برای ادامه همکاری با شما انگیزه بیش تری دارند.

5/5 - (1 امتیاز)