وقتی به چیزهایی فکر می کنید که سالن شما را از سایر سالن های منطقه متمایز می کند، آیا نام تجاری خود را در میان آنها فهرست می کنید؟ یک برند قوی مشتریان را جذب می کند، شما را در ذهن ها نگه می دارد و از وفاداری مشتری نسبت به شما حمایت می کند.
آرایشگرانی که یک کسب و کار را مدیریت می کنند می‌دانند که برای موفقیت باید برند خود را معرفی کنند و به نوعی کارشان را تبلیغ کنند این‌گونه است که می توانند موفقیت را در کسب‌وکارشان به دست می‌آورند. اما حقیقت این است که همه استایلیست‌ها و آرایشگران صنعت زیبایی در هر رده ای که هستند باید گام‌هایی برای ارتقای خود بردارند.

در این مقاله با ما همراه باشید زیرا ما راهکارهایی را برای ایجاد برندسازی قوی سالن پوشش می دهیم.
شما چه کسی هستید؟ سبک، هدف و شخصیت شما چیست؟ برای چه چیزی ارزش قائل هستید؟ این سؤالات سخت هستند که اهمیت دارند، به خصوص وقتی صحبت از ایجاد یک نام تجاری معتبر باشد.

برندسازی قوی سالن، کلید آگاهی برای کسب و کار شما است. سالن های موفق در آنچه انجام می دهند و می گویند واضح و ثابت هستند. مردم می خواهند بدانند وقتی با شما به صورت آنلاین ارتباط برقرار می کنند و زمانی که شخصاً از سالن شما بازدید می کنند چه انتظاری می توانند داشته باشند. ثبات برند، پتانسیل افزایش درآمد تا 20 درصد را خواهد داشت.

خود تبلیغی و برندسازی شخصی به چه دلایلی مهم هستند؟

در مرحله اول بیایید در نظر بگیریم که شما در سالنی کار می‌کنید که به‌خاطر تعدادی خدمات عمومی مانند بالیاژ و فویلیاژ شناخته شده است اما در رنگ‌ کردن خلاقانه یا بلوند کردن موها تخصص دارید. مشتری ایده آل شما فردی خواهد بود که برای توانایی شما ارزش قائل است و مطمئناً شما می خواهید آن مشتریان را به سمت سالن خود جذب کنید.

با برندسازی کسب و کار خود و نشان دادن به مشتریان بالقوه که در آن زمینه خاص مهارت دارید توانایی بیشتری برای انجام واقعی کاری که می خواهید انجام دهید خواهید داشت.

برند شخصی،آرزوی آرایشگران

فراتر از این استایلیست ها نباید صرفاً به سالن خود برای جذب مشتری  و امرار معاش متکی باشند. برداشتن گام هایی برای توسعه برند شخصی خود، ایجاد فالوور (در رسانه های اجتماعی و غیره) و ارتقای ارزش خود به شما کمک می کند جریان ثابتی از مشتریان را حفظ کنید تا سالن خود را پر از مشتری کنید.

اینکار نه تنها به شما قدرت بیشتری بر جریان کارتان می دهد. همچنین به شما این امکان را می دهد که اگر در سالنی کار می کنید که به خودتان تعلق ندارد به راحتی آن را ترک کرده و به تنهایی کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و مشتریان خود را با خود همراه کنید.

در زیر چند نکته و استراتژی وجود دارد که می توانید از آنها برای شروع ساختن برند شخصی خود به عنوان یک آرایشگر مستقل استفاده کنید.

 

نکات برندسازی شخصی برای استایلیست ها

1.مشتری ایده آل خود را شناسایی کنید

مشتری ایده آل شما شخصی است که آرزو می کنید هر روز از سال را با او کار کنید. آنها سبک شما را دریافت می کنند، کار شما را دوست دارند، با شخصیت شما هماهنگ می شوند و برای انواع خدماتی که انجام می دهید ارزش قائل هستند. اگر قصد دارید از بازاریابی خود برای جذب مشتری ایده آل خود استفاده کنید، باید تا حد امکان درک کنید که مشتری شما چه کسی است و چه خصوصیاتی دارد.

برند شخصی،آرزوی آرایشگران

از خود بپرسید: مشتری ایده آل شما چه خدماتی می خواهد؟ او از کجا خرید می کند؟ سبک شخصی او چیست؟ او حاضر است برای یک سرویس خاص برای موهایش چه میزان خرج کند؟

2.بازاریابی و ارسال پیام خود را به آن مخاطبان هدف اختصاص دهید

هنگامی که مشتری ایده آل خود را شناسایی کردید، می توانید از این اطلاعات به طور مستقیم برای تنظیم اساس بازاریابی خود برای او استفاده کنید. این بدان معنی است که شما از زبانی که او در پست های رسانه های اجتماعی خود استفاده می کند استفاده می کنید. شما از هشتگ هایی استفاده می کنید که او جستجو می کند. شما در حال ارسال عکس های زنانی هستید که استایل مشابه او دارند.

با انعکاس مشتری ایده آل در اساس بازاریابی خود، سیگنال های ظریف و اغلب ناخودآگاه به او ارسال می کنید تا او را به سمت خدمات خود بکشانید.

 

3.برای برندینگ و تلاش های بازاریابی خود یک “هدف” تعیین کنید

وقتی به برندسازی خود فکر می کنید، هدفی که می خواهید به آن برسید چیست؟ آیا می خواهید مطمئن شوید که همیشه 100٪ مشتریان شما رزرو شده هستند تا مشکل مالی نداشته باشید؟ آیا می خواهید مشتری مناسب تری جذب کنید؟ آیا می خواهید خدمات جزئی بیشتری بفروشید تا مقداری پول اضافی به دست آورید؟

درک هدف بازاریابی که برای رسیدن به آن تلاش می کنید؛ اطمینان شما را از اینکه هر پستی که منتشر می کنید شما را به آن هدف نزدیک تر می کند یا خیر، آسان تر می کند.

4. نام تجاری خود را تجسم کنید

شما و پروفایل شما همان برندتان هستند. به تصویری که می‌خواهید خلق کنید فکر کنید و مطمئن شوید که مراحلی را که باید برای رسیدن به آن تصویر بردارید را حتماً انجام دهید. بدون یک تصویر واضح از اینکه چگونه می خواهید دیده و درک شوید، بسیار ممکن است که شما یک تصویر سردرگم ایجاد کنید که واقعاً آنطور که می خواهید به نظر نمی رسد.

 

5.حساب های رسانه های اجتماعی خود را ایجاد کنید (جدا از سالن خود)

ممکن است عادت داشته باشید که پست‌ها را مستقیماً به حساب اینستاگرام یا فیسبوکی که متعلق به سالنتان است ارسال و بارگذاری کنید. اینکار خوب است  اما شما همچنین باید حساب های رسانه های اجتماعی خود را داشته باشید.

برند شخصی،آرزوی آرایشگران

این به شما کنترل بیشتری در مورد نحوه برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تا نامی جدا از سالن برای خود ایجاد کنید. همچنین اگر در سالنی مشغول به کار هستید که متعلق به خودتان نیست انجام اینکار در زمان خروج از سالن در آینده کار را برای شما آسان تر می کند.

 

6.مطمئن شوید که حساب های اجتماعی شما عمومی و یک حساب تجاری هستند.

این دو مرحله فوق العاده مهم هستند! برای اینکه افراد بتوانند حساب های شما را پیدا کنند باید حساب شما به صورت عمومی در دسترس باشند. اگر خصوصی باشد مردم نمی توانند شما را بیابند یا جستجو کنند و این هدف رسانه های اجتماعی را شکست می دهد!

به طور مشابه با استفاده از یک حساب تجاری به تعدادی ابزار قدرتمند مانند توانایی اجرای تبلیغات و توانایی تجزیه و تحلیل تلاش های بازاریابی خود دسترسی پیدا می کنید. وقتی شروع به گسترش آگاهی از برند خود و افزایش دنبال کنندگان خود می کنید اینها می توانند بازی را تغییر دهند.

7.فقط محتوای کارتان را منتشر نکنید

مطمئناً، شما تصاویر زیادی از کارهای خود که اغلب مربوط به مو و زیبایی است را در حساب های اینستاگرام و فیس بوک خود منتشر خواهید کرد. اگر این کاری است که شما انجام می دهید؛ این فقط یک کار منطقی است! اما محتوای کاری نباید تنها چیزی باشد که پست می کنید.

مشتریان بالقوه شما می‌خواهند بتوانند ببینند مراجعه کردن به شما برای خدمات چگونه است. این بدان معنی است که شما باید تصاویری از افراد شاد و زیبا پست کنید که خدمات شما را دوست دارند. انجام این کار به شما کمک می کند تا ارتباط برقرار کنید و به مخاطبان اجازه دهید خود را در سالن شما تصور کنند که فوق العاده قدرتمند است.

8.هدف سالن خود را مشخص کنید

همه چیز با یک هدف و ماموریت شروع می شود. بیانیه هدف شما باید در قلب طرح تجاری و برند شما باشد.

بیانیه هدف شما باید واضح و مختصر باشد یک یا دو جمله که هدف و عملیات شما را خلاصه می کند. سعی کنید از مدل دایره طلایی استفاده کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا بیانیه‌ای برای هدایت عملیات خود بسازید و ارزش منحصربه‌فردی را که سالن شما ارائه می‌دهد، به اشتراک بگذارید.

مدل دایره طلایی به سه دایره متحدالمرکز اشاره دارد. از بیرون به داخل، آنها عبارتند از:

چی. سالن شما چه کار می کند؟ چه محصولات و خدماتی ارائه می دهید؟

چگونه. چگونه سالن شما کارها را به گونه ای انجام می دهد که شما را متمایز کند؟

چرا. دلیل اساسی کسب و کار شما چیست؟ چه چیزی شما را هدایت می کند؟

برند شخصی،آرزوی آرایشگران

همه شرکت‌ها می‌توانند «چی» کسب‌وکار خود را بیان کنند. تعداد کمی می توانند «چگونه» را تعریف کنند، و حتی تعداد کمی می توانند به شما بگویند «چرا».

برندسازی سالن خود را با بیانیه هدف قوی شروع کنید. مخاطبان هدف خود را بشناسید و انتظاراتی در مورد آنچه که از طریق سالن شما می توانند دریافت کنند ایجاد کنید.

9.اصالت خود را حفظ کنید

اصالت باید هدف شما و همچنین محتوای برندی را که بیانگر آن است، مشخص کند.

از جاه طلبی یا تعهد دوری نکنید، اما در مورد هدف و ارزش های خود به خودتان وفادار بمانید. ادعاهای خود را واقع بینانه و با ریشه در باورهای خود نگه دارید.

سپس به آن ادعاهایی که در بازاریابی هایتان به مشتریان منعکس‌کننده ایده‌آل‌های اصلی شما هستند، عمل کنید. خود را در نظر مصرف کنندگان قابل اعتماد نشان دهید.

یک نظرسنجی از 2000 بزرگسال نشان داد که 86٪ از مصرف کنندگان معتقدند که اصالت عامل مهمی در انتخاب برندهای مورد حمایت آنها است. اما بیش از نیمی از آنها فکر می کنند که اکثر برندها در ایجاد محتوای معتبر شکست می خورند.

 

10.شخصیت خود را حفظ کنید

می خواهید مردم برند شما را چگونه توصیف کنند؟ فهرستی متشکل از سه یا چهار صفت ارائه دهید که تأثیری را که می‌خواهید ایجاد کنید را مشخص می‌کند.

آیا می خواهید یک سالن فوق العاده لوکس، شیک و آرزومند باشید که به مشتریان شما احساس سلبریتی های مشهور را القا می کند؟ یا به دنبال ایجاد یک فضای جالب و عجیب هستید که مردم را در یک خلق و خوی جسورانه و سرگرم کننده قرار می دهد؟ آیا شما کلاسیک، مدرن یا غیر متعارف هستید؟

همانطور که سایر عناصر برند خود را طراحی می کنید، این صفت ها را در ذهن داشته باشید.

 

11.به  ظواهر اهمیت دهید

شما به عنوان یک سالن زیبایی، قدرت ظاهر را بهتر از هر کسی می دانید. برندسازی سالن شما باید دارای سبکی مشخص و قابل تشخیص باشد. به عنوان نمونه:

لوگو

رنگ ها

فونت

گرافیک

طراحی وب سایت

ویترین و سالن

بسته بندی و سربرگ

برند شخصی،آرزوی آرایشگران

لوگوی خود را با دقت طراحی کنید، زیرا در مکان های مختلف ظاهر می شود. یک لوگوی جذاب و قابل تشخیص استفاده از فرصت های برندسازی مانند هدایا و لباس را آسان می کند.
همچنین باید برای ایجاد وب سایت سالن خود اقدام کنید. مشتریان قبل از اینکه تصمیم بگیرند کسب و کار خود را کجا ببرند، ابتدا از آنجا بازدید خواهند کرد.

 

برندسازی سالن خود را به سطح بعدی ببرید

با مطالعه این مقاله نکاتی را برای ایجاد یک برند سالنی قوی درک کرده‌اید، می‌توانید تمرین‌های مختلف را مرحله به مرحله انجام دهید.

سعی کنید ایده های بازاریابی را کشف کنید. یا به نمونه‌هایی از کار آرایشگران نگاه کنید که به جذب مشتریان جدید کمک می‌کند.

به خودتان اجازه دهید طوفان فکری ایجاد کنید و یادداشت کنید. سپس می توانید آن را به صورت یک بیانیه منسجم و مختصر از هدف خود، صیقل دهید. مطمئناً با درنظر گرفتن این موارد شما در راه رسیدن به یک برند قوی و موفق خواهید بود!

امتیاز دهید