امروزه حرفه آرایشگری به لاین های تخصصی مختلفی تقسیم شده است. از این در هر آرایشگاه خدمات متنوع و بسیار با کیفیتی به افراد ارائه می شود. یکی از پر طرفدار ترین بخش های این کار که شما می توانید برای آموزش دیده اقدام کنید، کاشت ناخن می باشد. می خواهید بدانید ویژگی های بهترین مدرس کاشت ناخن چیست؟ کافیست که تا انتها همراه ما باشید.

ضرورت انتخاب بهترین مدرس کاشت ناخن

همان طور که گفتیم هنر آرایشگری به بخش های مختلفی تبدیل شده است. امروزه کاشت ناخن یکی از پر درآمد ترین بخش های این هنر می باشد. افراد زیادی این کار را به عنوان حرفه و شغل خود انتخاب کرده و از این طریق کسب درآمد می کنند. نکته بسیار مهم برای موفقیت در این شغل، گذراندن یک دوره آموزشی مناسب می باشد. برای پاسخ به سوال ویژگی های بهترین مدرس کاشت ناخن چیست؟

خوب است بگوییم که موسسه ها و افراد زیادی در سراسر کشور در زمینه آموزش این حرفه، دوره هایی برگزار می کنند اما متاسفانه همه آن ها موفق ظاهر نشده و نمی توانند به درستی اصول کار را آموزش دهند. همین امر سبب می شود تا هنرجو پس از اتمام این دوره، نتواند یک کاشت ناخن درست و مناسب انجام دهد. همین امر سبب شده است تا انتخاب یک مربی با استعداد و حرفه ای به عنوان اولین و مهم ترین گام در این حوزه باشد.

اگر برای آموزش این کار از فرد مناسب و با تجربه ای استفاده نکنید، قطعا نمی توانید این کار را به صورت اصولی یاد بگیرید و در نتیجه در کار خود موفق نخواهید بود. افرادی که برای انجام این کار به شما مراجعه می کنند، به دنبال یک کاشت بسیار تمیز و مناسب هستند. حال اگر شما نتوانسته باشید در دوره آموزشی، نکات لازم را آموزش ببینید، قطعا نمی توانید به نیاز مشتریان خود پاسخ داده و در نتیجه کسب و کار شما رونق نمی گیرد.

ویژگی های بهترین مدرس کاشت ناخن چیست؟

می خواهید بدانید ویژگی های بهترین مدرس کاشت ناخن چیست؟ چگونه می توانید یک مربی بسیار حرفه ای و کار آزموده فعال در این حوزه انتخاب کنید؟ مهم ترین خصوصیات و ویژگی هایی که این مدرس باید داشته باشد، عبارتند از:

 • تجربه:

این فرد باید از تجربه و مهارت کافی در این زمینه برخوردار باشد تا بتواند دانش و اطلاعات خود را هم به صورت تئوری و هم عملی به هنرجویان وخود انتقال دهد.

 • تخصص:

این فرد باید دانش و تخصص بسیار زیادی در این حوزه داشته باشد. در این صورت می تواند روش های آموزشی مختلفی و مشاوره را به متقاضیان ارائه داده و آن ها را با روش مختلف انجام این کار آشنا کند.

 • به روز بودن:

قطعا این هنر نیز مانند بقیه علوم، همواره در حال به روز رسانی است. از این رو این مربی باید دانش و اطلاعات خود را مدام به روز رسانی کرده و آپدیت کند. با این کار می تواند کار با مواد جدید تر و استفاده از تکنیک ها و روش های مدرن را نیز به هنرجویان خود آموزش دهد.

 • مهارت های ارتباطی:

فردی که به عنوان مربی در این حوزه فعالیت می کند باید بتواند رابطه خوبی با متقاضیان برقرار کند. در زمینه مهارت های ارتباطی دانش مناسبی داشته و بتواند به خوبی هنرجو را به سمت خود جذب کند. با این کار متقاضی برای ادامه کار مشتاق تر شده و به یادگیری این هنر علاقه بیش تری پیدا می کند.

ویژگی های بهترین مدرس کاشت ناخن

مراحل آموزش کاشت ناخن

حال که متوجه شدید، ویژگی های بهترین مدرس کاشت ناخن چیست؟ خوب است که مراحل آموزش این کار نیز آشنا شویم. مهم ترین مراحلی که هنرجو برای آموزش این حرفه باید بگذراند، عبارتند از:

 • آموزش مقدماتی

در این مرحله نیاز است که هنرجو با ابزار و وسایل مورد نیاز برای این کار آشنا شود و نحوه استفاده از هر یک از آن ها را بیاموزد. مهم ترین وسایلی که در ابتدای کار باید با آن آشنا شوید، ناخن مصنوعی، فرچه ها، ژل و دستگاه های خاص می باشند.

 • آموزش نکات اساسی

در این بخش باید با نحوه تهیه ناخن، برش و شکل دهی آن آشنا شوید. اگرتوانسته باشید در مرحله قبلی با ابزار و نحوه کار با آن ها به درستی آشنا شده باشید، در این فرد سریع تر آموزش دیده و راحت تر به نتیجه می رسید.

 • آموزش تکنیک های مختلف

برای اجرای این کار از روش های مختلفی استفاده می کنند. برخی از ناخن کار ها از ناخن مصنوعی استفاده کرده و بعضی دیگر روش ها و تکنیک های جدید تری را به کار می برند. بنابراین فرد باید در مرحله آموزش همه تکنیک های مختلف را آموزش ببیند تا بتواند به یک فرد موفق در این زمینه تبدیل شود.

 • آموزش طراحی و نقاشی ناخن

یکی از بخش های ظاهری و مهم انجام این کار، قسمت طراحی ناخن می باشد. خان ها به ظرافت و تمیزی این کر بسیار اهمیت داده و به دنبال افرادی هستند که طراحی های خاص و بسیار زیبایی برای انجام این کار ارائه دهد. از این رو شما باید در مرحله آموزش تکنیک های استفاده از ژل های رنگی و نحوه استفاده از استنسیل ها را به خوبی یاد بگیرید.

 • مراقبت و نگهداری

اطلاعات به روز در زمینه کاشت ناخن

شما باید در این دوره آموزشی نکاتی را بیاموزید که کمک می کنند تا بتوانید ناخن های مقاوم تری بکارید. همچنین اصول مراقبتی لازم را فرا گرفته و به مشتریان خود بگویید تا بتوانند طول عمر این ناخن ها را تا جای ممکن افزایش دهند.

 • اطلاعات به روز

اگر می خواهید در این حوزه به یک فرد موفق تبدیل شده و روز به روز کسب و کار خود را رونق دهید، باید اطلاعات خود را به روز کنید. حتی بعد از اتمام دوره آموزشی و زمانی که مشغول به انجام این کار شدید نیز نباید آموزش ها را کنار بگذارید.

باید از به روز ترین روش ها و تکنیک های موجود در این حیطه مطلع شده و در اجرای کار خود از آن ها استفاده کنید.

کلام آخر

در پاسخ به سوال ویژگی های بهترین مدرس کاشت ناخن چیست؟ گفتیم که افراد زیادی در این حوزه فعالیت می کنند اما متاسفانه همه آن ها موفق نبوده و نمی توانند هنرجویان ماهری را به بازار کار بفرستند. این افراد باید از تجربه و دانش بالایی در این زمینه برخوردار بوده و از به روز ترین روش ها تکنیک های انجام این کار مطلع باشند. اگر بتوانند ارتباط قوی و موثری با هنرجو برقرار کنند، او را به این کار علاقه مند تر کرده و شرایط را برای پیشرفت آن در این حیطه شغلی فراهم می کنند. در ادامه میتوانید  موثرترین روشهای تبلیغات آرایشگاه زنانه را نیز مطالعه کنید.

سوالات متداول برای ویژگی های بهترین مدرس کاشت ناخن

 1. مدت زمان لازم برای کاشت ناخن چقدر است؟

این به سرعت عمل و مهارت نیروی کاشت ناخن بستگی دارد اما در حالت کلی برای انجام این کار به حدود یک تا دو ساعت زمان نیاز دارید.

 1. آيا کاشت ناخن به بافت ناخن های اصلی آسیب می رساند؟

اگر نیرویی که این کار را برای شما انجام می دهد، از مهارت و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد، ناخن شما هیچ گونه آسیبی ندیده و کاملا سالم باقی می ماند.

 1. آیا خودمان می توانیم شکل ناخن های کاشته شده را تغییر دهیم؟

به دلیل حساس بودن این کار و احتمال شکستن ناخن ها، این عمل باید حتما توسط نیرو های متخصص فعال در این حوزه انجام گیرد.

امتیاز دهید