قصد دارید یک کسب و کار مناسب راه اندازی کنید اما نمی دانید برای رونق گرفتن آن چه اقداماتی باید انجام دهید؟ می خواهید بدانید چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ برای آن که بتوانید محصولات و یا خدمات خود را به خوبی به دیگران معرفی کنید، تکنیک های مختلفی وجود دارد. با استفاده از این روش ها که مشاوران سالن زیبایی به ان تاکید دارند می توانید بر مشتریان خود افزوده و از این طریق میزان فروش خود را افزایش دهید.

راه های طلایی فروش بیشتر

بسیاری از افراد می پرسند، در کسب و کار های مختلف چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ امروزه روش های زیادی به صاحبین مشاغل توصیه می شود که بتوانند با کمک آن ها فروش خود را افزایش داده و شغل پر رونق و سوددهی داشته باشند. یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای رسیدن به این هدف، ترغیب مشتریان شما می باشد.

این افراد کسانی هستند که با برند شما آشنایی داشته و از محصولات و یا خدماتتان استفاده کرده اند. در برخورد با این افراد باید نکاتی را رعایت کرده و فاکتور هایی را در نظر بگیرید که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • مشتریان خود را به خوبی بشناسید

بهتر است که قبل از هر چیز، سن، جنسیت، درآمد و سطح تحصیلات مشتریان خود را بشناسید. باید به خوبی بدانید که با چه کسانی در ارتباط هستید؟ علاوه بر این خوب است که آن ها را از نظر دموگرافی، موقعیت مکانی، روان شناختی، رفتاری و … به گروه های مختلفی تقسیم بندی کنید. هر چقدر بتوانید آن ها را بهتر بشناسید، راحت تر می توانید بر اساس نیاز آن ها خدمات و محصولات ارائه دهید و در نتیجه سریع تر آن ها را به سمت خود جذب می کنید.

از روش های سنتی فروش استفاده کنید.

 • از برقراری تماس نترسید

یکی از روش هایی که در پاسخ به سوال چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ می توان به آن اشار کرد، همین مورد می باشد. باید بتوانید از برقراری طریق تماس تلفنی با این افراد، آن ها را به سمت خود بکشانید. البته نباید توقع داشته باشید که همه آن ها برند شما را قبول کرده وبه سمت شما بیایند اما بدانید که افرادی زیادی را می توانید از این طریق به سمت خود بکشانید.

 • از تبلیغات آفلاین استفاده کنید

یکی دیگر از روش ها برتر برای رسیدن به این هدف، استفاده از تبلیغات آفلاین است. برای این کار می توانید از روش هایی مانند پخش تراکت، استفاده از بیلبورد های تبلیغاتی، ارسال پیامک، تبلیغ بر روی بدنه اتومبیل ها و … استفاده کنید. این ایده نیز می تواند پاسخ مناسبی برای سوال چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ باشد.

فروش بیش تر با گوگل

ایده ها و وش های زیادی وجود دارند که می توان به عنوان یک پاسخ مناسب برای سوال چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ از آن ها یاد کرد. برای رسیدن به این هدف می توانید از سایت گوگل استفاده کنید. این سایت به روش های مختلفی می تواند شما را در این مسیر کمک کند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • سئو

در این رابطه خوب است بدانید که مطالبی که قرار است در صفحه خود منتشر کنید باید مطابق با اصول خاصی باشند. از این رو بهتر است برای این کار از یک متخصص سيو کمک بگیرید که محتوای متنی و تصویری مناسب و بسیار با کیفیت و استانداردی را برای شما تولید کند.

با این کار هر زمان که کسی به مصولات و یا خدماتی مشابه شما نیاز داشته باشد، از طریق سرچ در گوگل راحت تر می تواند به شما دست یابد. در نتیجه با این کار گ.گل به عنوان یک سکوی پرتاب برای شما معرفی شده و به خوبی می تواند فروش شما را افزایش دهد.

دیدن شدن در گوگل

 • تبلیغات در گوگل

یکی دیگر از امکانات گوگل که برای رسیدن به اهدافتان می توانید از آن استفاده کنید، گوگل ادز می باشد. استفاده از این ویژگی گوگل می تواند پاسخ مناسبی برای سوال چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ باشد. این تبلیغات به گونه ای هستند که هر فردی بر روی صفحه شما کلیک کند، مبلغی به عنوان دستمزد از حساب گوگل ادز شما کمک می شود.

 • ثبت موقعیت مکانی

با توجه به ترافیک های شهری، افراد ترجیح می دهند که محصولات و خدمات مورد نیاز خود را از مکان ها و برند های نزدیک به خود تهیه کنند. از این رو در پاسخ به سوال چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ می توان گفت که از این طریق نیز می توانید به اهداف خود دست یابید. برای این کار کافیست که آدرس خود را در این سایت وارد کنید تا افراد به راحتی بتوانند در گوگل مپ شما را بیابند.

چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟

بالا بردن میزان فروش با استفاده از مشتریان

شا می توانید از مشتریان خود برای رسیدن به اهداف کمک بگیرید. شاید جالب باشد اگر بدانید آن ها می توانند تاثیر زیادی در میزان فروش شما داشته باشند. در پاسخ به سوال چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ می توان گفت که با ایده های مختلفی می توانید این افراد را به سمت خود کشانده و از آن ها بخواهید تا کسب و کار شما را تبلیغ کنند.

 • تبلیغات دهان به دهان

یکی از موثرترین روش هایی که در این زمینه می تواند صورت بگیرد، تبلیغات دهان به دهان است. اگر بتوانید مشتریان دائمی خود را به این کار ترغیب کنید، آن ها می توانند نقش موثری در میزان فروش شما ایفا کنند. برای این کار، باید از آن ها بخواهید تا محصولات و یا خدمات شما را در بین دوستان و آشنایان تبلیغ کرده و از آن ها بخواهند که یک بار برند شما را امتحان کنند.

 • بازاریابی ارجاعی

شما می توانید برای مشتریانی که در این حوزه برای شما نقش ایفا می کنند، یک هدیه و یا تخفیف در نظر بگیرید. این افراد در حقیقت به عنوان یک بازاریاب برای شما عمل کرده و کسب و کار شما را تبلیغ می کنند. بنابراین خود است که پاداشی هر چند اندک برایشان در نظر گرفته شود تا به ادامه این کار مشتاق تر شوند.

 • همکاری در فروش

شما حتی می توانید با مشتریان موفق خود که کسب و کاری مرتبط با شغل شما دارند، همکاری کنید. برای این کار آن ها کسب و کار شما را به مشتریان خود معرفی می کنند و شما نیز در مقابل محصولات و یا خدمات آن ها را به دیگر مشتریان خود نشان می دهید.

سایر راه های افزایش فروش

برای آن که بتوانیم به سوال چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ پاسخ دهیم، خوب است بدانید که ایده و روش های مختلفی وجود دارند که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند. مهم ترین و موثرترین آن ها عبارتند از:

 • فعالیت در شبکه های اجتماعی

با توجه به استفاده مردم از شبکه های اجتماعی و سایت های آنلاین، شما می توانید برای رسیدن به این هدف از این طریق نیز تبلیغ کنید. می توانید پیج های کاری مناسبی در این شبکه ها راه اندازی کنید و از این طریق کسب و کار خود را به آن ها معرفی نمایید.

 • استراتژی قیمت مناسب

شما می توانید برای رسیدن به این هدف خود از استراتژي قیمت مناسب استفاده کنید. بهتر است قیمت های بازار را زیر نظر داشته باشید و تا جای ممکن یک فضای رقابتی ایجاد کنید. برای این کار باید محصولات و یا خدمات با کیفیتی را با درصد سود پایین به مشتری ارائه دهید. با این کار نظر مشتری را جلب کرده و او را به یک مشتری دائم برای خود تبدیل می کنید.

 • استفاده از تابلو تبلیغاتی

اگر محل کسب و کار ثابتی برای خود دارید، بهتر است که این روش تبلیغاتی را نیز امتحان کنید. برای این کار باید یک تابلو با اندازه و طرح مناسب سفارش دهید که کاملا پر نور بوده و بتواند نظر افراد را به سمت خود جلب کند.

کلام آخر

افراد زیادی از خود می پرسند چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم که روش ها و ایده های مختلفی به صاحبان مشاغل ارائه می شود. شما می توانید برای رسیدن به این هدف ابتدا مشتریان خود را به خوبی شناخته و در جهت رفع نیاز های آن ها گام بردارید. همچنین می توانید از روش های تبلغاتی آفلاین، آنلاین و سایت گوگل نیز کمک بگیرید و کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید. در ادامه میتوانید موثرترین روش تبلیغات ارایشگاه زنانه را مطالعه کنید.

سوالات متداول برای چگونه فروش خود را بهبود ببخشیم؟

 1. برای آن که فروش سایت آنلاین خود را افزایش دهیم، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

شما باید همه محصولات را با اطلاعات کامل به مشتری معرفی کرده و فرآیند سفارش و پرداخت ساده ای برای آن ها در نظر بگیرید.

 1. برای آن که پیج اینستاگرامی مناسبی داشته باشیم، باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای این کار پیج شما باید تا جای ممکن پروفایل مناسبی داشته باشد و پست های تصویری با کیفیت و جذابی در داخل آن قرار دهید.

 1. بهترین شبکه اجتماعی برای انجام تبلیغات آنلاین کدام است؟

به نظر می رسد که با توجه به استقبال گسترده افراد از شبکه اینستاگرام، این شبکه می تواند بهترین گزینه برای تبلیغات شما باشد.

5/5 - (1 امتیاز)