استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی یکی از کلیدهای موفقیت سالن شما به شمار می روند. سال‌ها پیش بازاریابی رسانه‌های اجتماعی چیزی کاملاً بی‌سابقه بود. فیس بوک به عنوان یک روش سرگرم کننده برای اشتراک گذاری عکس ها و تجربیات شخصی معرفی شد سپس با شروع محبوبیت این پلتفرم، برندها به سرعت به فرصت‌های بکر آنلاین موجود پی بردند.

5 ایده برای تقویت استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی

امروزه رسانه های اجتماعی یکی از بزرگترین فرصت های موجود برای سالن های زیبایی، اسپاها و کلینیک های زیبایی هستند. فیس‌بوک و اینستاگرام به معنای واقعی کلمه یک راه ارتباطی بین برندهای صنعت زیبایی با مشتریان و مشتریان بالقوه ابداع کردند.

با این حال صاحبان سالن‌های زیبایی هرازگاهی در کنار آمدن با تغییرات گسترده‌ای که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌دهند با مشکل مواجه می شوند.

با این حال اگر رسانه‌های اجتماعی در استراتژی های بازاریابی شما نقشی ندارند، زمان آن فرا رسیده است که از آن استفاده کنید و یک استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی برای خود بچینید.

5 ایده برای تقویت استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی
نقش رسانه‌های اجتماعی در استراتژی های بازاریابی

5 ایده برای تقویت استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی

اگر به دنبال تقویت استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی خود هستید می توانید از ایده های زیر کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: اولین ایده‌ برای بازاریابی سالن زیبایی به ذهنتان می‌رسد، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام است.

دو پلتفرم رسانه اجتماعی را انتخاب کنید

قانون شماره یک استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی بسیار ساده است؛ محل سرمایه‌گذاری فعالیت های شما برای تقویت رسانه‌های اجتماعی سالن زیبایی جایی است که مخاطبان شما هستند. اکثر مشتریان سالن زیبایی در فیس بوک و اینستاگرام حضور خواهند داشت. همیشه فعالیت رسانه های اجتماعی خود را فقط به دو پلتفرم محدود کنید. اینکار به شما کمک می کند تا جایگاه سالن خود را ساخته و دنبال کننده های فعالی داشته باشید. هنگامی که فعالیت رسانه های اجتماعی سالن زیبایی خود را در دو پلتفرم ایجاد کردید، آماده گسترش آن باشید. همچنین می توانید از محتواهای یکسان در دو پلتفرم اصلی خود استفاده کنید.

دو پلتفرم رسانه اجتماعی را انتخاب کنید
محل سرمایه‌گذاری فعالیت ها برای تقویت رسانه‌ اجتماعی سالن زیبایی

یک سوال رایج برای صاحبان سالن های زیبایی این است که چرا فقط فیس بوک و اینستاگرام؟ اولاً فیس بوک دارای مخاطبان انبوه و ابزارهای هدف گیری فوق العاده قدرتمندی است. این به معنای واقعی کلمه رویای هر بازاریابی است. از سوی دیگر اینستاگرام به عنوان هدیه ای برای صنعت زیبایی محسوب می شود. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر 600 میلیون کاربر می باشد بنابراین در نظر داشته باشید که به طور موثر با مخاطبان اینستاگرام خود ارتباط برقرار کنید. اگر سالن زیبایی شما بر روی یکی از این دو پلتفرم سرمایه گذاری نکرده است، قطعاً فرصت استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی را از دست داده اید.

یک روال منظم برای پست گذاری داشته باشید

هنگامی که با موفقیت یک حساب رسانه اجتماعی تجاری برای سالن زیبایی خود راه اندازی کردید وقت آن است که پست گذاری را شروع کنید. وقتی محتواها را به صورت آنلاین ارسال می کنید، یک نکته بسیار مهم یکپارچگی است. برای شروع با پیدا کردن یک مکان مناسب جهت تولید دو پست در هفته شروع کنید. هنگامی که توانستید این برنامه را حفظ کنید سعی کنید تعداد پست ها را در هفته افزایش دهید تا زمانی که تعادل مناسب را پیدا کنید. حتی می توانید مشاهده کنید که مخاطبان شما به محتوایی که پست می کنید چه واکنشی نشان می دهند. اگر چیز خاصی از شما می خواهند آن را نیز پست کنید. به عنوان مثال، توصیه های زیبایی، آموزش آرایش و غیره.

همانطور که پست گذاری مداوم بسیار اهمیت دارد و از استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی است، ارسال پست در زمانی که مخاطبان شما آنلاین هستند نیز مهم است. بنابراین به جای اینکه هر از چند گاهی به صورت تصادفی یک محتوا را پست کنید زمانی که مخاطبان شما هوشیار هستند پست گذاری را انجام دهید. هم برای اینستاگرام و هم برای فیس بوک ساعت ۳ بعد از ظهر تا ۹ شب بهترین زمان برای پست گذاری است.

جایگاه خود را پیدا کنید

در اوایل چرخه سالن زیبایی شما، مهم است که جایگاه خود را پیدا کنید و سپس استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی خود را انتخاب کنید. آیا می خواهید خود را به عنوان یک سالن تخصصی ناخن، سالن مو، اسپا، مرکز ماساژ یا چیز دیگری معرفی کنید؟

هنگامی که پاسخ این سوال را پیدا کردید می توانید حامیان رسانه های اجتماعی برای سالن زیبایی خود ایجاد کنید. بهترین راه برای پیدا کردن جایگاه خود تحلیل رفتار مشتریان سالن زیبایی شما است. نوع مشتریانی که از شما بازدید می کنند، گروه سنی آنها و همچنین خدماتی را که هر بار با مراجعه به سالن شما دریافت می کنند را پیگیری کنید.

بعد از اینکه مشخص کردید در چه زمینه ای می خواهید فعالیت کنید شروع به ارسال محتوایی کنید که مخاطبان شما به آن اهمیت داده و درگیر آن می شوند. به عنوان مثال تصاویری از مدل های موی تازه مد شده، رنگ مو، طرح ناخن، مدل مو و موارد دیگر را پست کنید. این واقعاً می تواند استراتژی رسانه های اجتماعی شما را تقویت کند.

بیشتر بخوانید: برترین ایده های تولید محتوا برای سالن های زیبایی

قانون 80/20 را دنبال کنید

هدف اصلی رسانه های اجتماعی تعامل با گروه هدف شماست. اگر به اندازه کافی لایک و اشتراک گذاری دریافت نمی کنید احتمالاً به این دلیل است که استراتژی شما چندان عالی نیست. راز جذب بیشتر این است که محتوای مرتبط با آنها را پست کنید. پست های شما باید بتواند برای مخاطبان شما ارزش ایجاد کند، باید با نیازهای آنها مرتبط باشد و باید بتواند حس اعتماد را در پیشنهادات شما القا کند. هنگامی که شروع به تمرکز روی این عناصر برای استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی کردید شروع به برنده شدن در بازی تعامل خواهید کرد. یکی دیگر از حوزه‌های رسانه‌های اجتماعی که اکثر بازاریابان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند این است که چقدر باید محتوای مرتبط با فروش را پست کنند.

قانون 80/20 را دنبال کنید
هدف اصلی رسانه های اجتماعی تعامل با گروه هدف

یک قانون خوب برای پیروی و چیدن استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی این است که 80 درصد محتوای شما باید سرگرم کننده و آموزنده باشد. خود را به جای مشتری بگذارید. آیا این چیزی است که شما علاقه مند به خواندن آن هستید؟ و 20 درصد از محتوا باید بر روی فروش متمرکز باشد. لزومی ندارد که هر پست شما شامل یک طرح فروش باشد. حقیقت این است که پست‌های غیرمرتبط با فروش بیشتر از پست‌های مربوط به فروش باعث ایجاد تعامل می‌شوند. در پایان هر ماه می‌توانید گزارش‌های عملکرد رسانه‌های اجتماعی را بر روی نرم‌افزارها ببینید تا متوجه شوید کدام پست‌ها بهتر عمل می‌کنند و کدامیک نه.

با مخاطبان خود تعامل داشته باشید:

شبکه های اجتماعی یک خیابان یک طرفه نیستند و بنا به دلیلی اجتماعی نامیده می شوند. بنابراین برای ماندن در اوج بازی، برقراری تعامل با مخاطبان باید برای شما بسیار مهم باشد. اطمینان حاصل کنید که نه تنها در مورد پست‌هایی که ایجاد کرده‌اید نظر داده و به آن‌ها پاسخ می‌دهید بلکه با سوالات و بحث‌های مشتری خود درگیر می‌شوید. اجتماعی بودن به همان اندازه گوش دادن و صحبت کردن مهم است. راه دیگر برای نشان دادن اینکه بازخورد آنها برای شما اهمیت دارد دادن اعتبارات هدیه و کارت های تخفیف است. اینکار واقعا می تواند آنها را خوشحال کند و از بهترین استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی است.

نکته پایانی

در کل رسانه های اجتماعی بازتابی از شما و سالن زیبایی شما هستند. نوع محتوایی که پست می‌کنید در تعداد بازدیدکنندگان، مشتریان جدید، دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی منعکس می‌شود. بنابراین استراتژی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی فراموش نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)