رسانه های اجتماعی بستری برای برندها هستند تا داستان خود را بیان کنند. شما می توانید از رسانه های اجتماعی برای تصویر کشیدن باورها، ارائه پیشنهادات، اشتراک گذاری پشت صحنه فضای کاری خود با مشتریان و ارتباط در سطح عمیق تر استفاده کنید. اگر به تازگی وارد دنیای رسانه های اجتماعی برای توسعه کسب و کار خود شده اید و در مورد اینکه چه چیزی را در آن منتشر کنید سردرگم هستید، پس این مطلب را مطالعه کنید. در این مقاله لیست کاملی از ایده های تولید محتوا برای سالن های زیبایی به صورت الهام بخش، سرگرم کننده و آموزشی را برای بازاریابی رسانه های اجتماعی آماده کرده ایم.

برترین ایده های تولید محتوا برای سالن های زیبایی

بهترین ایده های تولید محتوا برای سالن های زیبایی به شرح زیر می باشند:

برترین ایده های تولید محتوا برای سالن های زیبایی
قرار دادن تصویر قبل و بعد از کار

قرار دادن تصویر قبل و بعد از کار

اولین ایده از ایده های تولید محتوا برای سالن های زیبایی، قرار دادن تصویر قبل و بعد از کار است.  افراد برای تجدید جوانی و ظاهری زیبا وارد سالن زیبایی می شوند. ارسال عکس‌های قبل و بعد از کارتان به‌ویژه مدل‌های مو یا رنگ‌ها، لایک‌ها و فالوورهای بیشتری را برای شما در رسانه‌های اجتماعی جذب می‌کند.

همچنین اینکار به عنوان رزومه یا نمونه کار آنلاین شما عمل خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که همیشه قبل از انتشار تصاویر مشتریان خود در اینستاگرام، از آنها اجازه گرفته باشید یا بهتر است عکس های خود را به گونه ای تهیه کنید که چهره مشتریان در آن نشان داده نشود. از رسانه های اجتماعی خود برای نشان دادن استعداد خود استفاده کنید. این یکی از بهترین ایده های محتوای رسانه های اجتماعی برای سالن های زیبایی است.

بیشتر بخوانید: برند سازی سالن زیبایی، کلید شناخت کسب و کار شماست.

تخفیف، هدایا و مشوق ها را به دنبال کنندگان خود ارائه دهید

رسانه‌های اجتماعی ابزاری واقعا قدرتمند برای جمع‌آوری یا تولید سرنخ‌ها و مشتریان جدید و حتی ایده تولید محتوا برای سالن های زیبایی هستند. شما باید مطمئن شوید که جامعه آنلاین شما خاص است.

می توانید از پست های خود برای تبلیغ محصولات نیز استفاده کنید. به عنوان مثال شروع مسابقاتی به همراه هدیه، یا مثلاً با نشان دادن یک پست خاص به شما  25% تخفیف برای کوتاهی مو دریافت کنند یا یک هدیه رایگان برای پاسخ به یک سوال و … حتی می توانید از کاربران خود بخواهید که 3 نفر را در پست شما تگ کنند و در اولین بازدید خود در سالن زیبایی شما امتیاز یا تخفیف دریافت کنند.

ارسال مجدد و اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط مشتری

از دیگر ایده های تولید محتوا برای سالن های زیبایی و راهی خوب برای تسریع در بازاریابی شبکه های اجتماعی سالن زیبایی، پست و ری استوری مجدد محتوای تولید شده سالن زیبایی توسط مشتری است. اینکار می تواند به افزایش ضریب اعتماد برند شما کمک کند و به این دلیل انجام می شود که این عکس‌ها و پست‌ها به صورت دوره ای توسط مشتریان تکرار می شوند و همانند تبلیغات دهان به دهان عمل می کنند و بیشتر مشتریان به آن اعتماد بیشتری نسبت به ادعای خود برند دارند. اگر فکر می کنید ارسال مجدد چندین پست در یک روز ممکن است برند شما را تحت تاثیر قرار دهد، می توانید محتوای خود را به جای پست در استوری های خود به اشتراک بگذارید.

برای ارتباط عمیق تر به همراه مشتریان در مورد یک هشتگ خاص برای سالن زیبایی خود تصمیم بگیرید و از فالورهای خود بخواهید که سالن زیبایی شما را تگ کرده و از هشتگ موردنظر هنگام انتشار پست های شما (تصاویر مدل مو، آرایش، رنگ و غیره) استفاده کنند. انجام اینکار باعث می شود علاوه بر به دست آوردن حامیان رایگان کسب و کار، دسترسی بالقوه شما نیز افزایش پیدا کند. پس می توانید به آن ها به عنوان تبلیغات واقعی برای سالن و محل کار خود رفتار کنید.

تیم خود را ارتقا دهید

ارتقا تیم از مهم ترین موارد تولید محتوا برای سالن های زیبایی است زیرا تیم شما در سالن زیبایی کسانی هستند که از نزدیک با مشتریان شما در ارتباط اند. آرایشگرها، ناخن کار و حتی خدمه نظافت و هر یک از افراد تیم شما که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند موجب بیشتر شناخته شدن شما در بین مشتریان می شوند.

تیم خود را ارتقا دهید
ارتقا تیم از مهم ترین موارد تولید محتوا برای سالن های زیبایی

با به اشتراک گذاشتن تصاویر پشت صحنه، داستان زندگی یا ترجیحات آنها در مورد محصولات، ترندها، مدل مو، و غیره آنها را در پیج خود معرفی کنید.

از استایلیست های خود بخواهید که اگر قادر هستند محتواهای شما را در پروفایل شخصی خود بازنشر دهند. اینکار به ایجاد ارتباطات معنی دار با مشتریان، بهبود بازاریابی برای سالن و کارکنان شما به صورت هم زمان کمک می کند.

استفاده از نقل قول را امتحان کنید

با ارسال پست های خنده دار، انگیزشی و نشاط آور در حد اعتدال می توانید به تولید محتوا برای سالن های زیبایی بپردازید و جنبه انسانی را به صفحه ی رسانه اجتماعی خود اضافه کنید. این یکی از بهترین ایده های محتوای رسانه های اجتماعی برای سالن های زیبایی است. در صفحه خود فقط روی فروش محصولات تمرکز نکنید؛ مردم بیشتر با الگوهای رفتاری، باورها و محتوای قابل دسترسی ارتباط برقرار می کنند.

این نوع پست ها یک راه عالی برای برقراری ارتباط با مخاطبان شما هستند. چند کلمه نشاط آور می تواند روز کسی را بسازد و به شما کمک کند جامعه ای قوی داشته باشید.

جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنید

لایو و جلسات پرسش و پاسخ با آرایشگران متخصص، کارمندان و حتی مشتریان شما می توانند به شما در تولید محتوا برای سالن های زیبایی کمک کنند تا تعداد بی شماری از طرفداران اجتماعی را به خود جذب کنید. شما می توانید از کاربران خود بخواهید که پرسش و پاسخ های خود را قبل از پخش زنده به اشتراک بگذارند، در مورد محصولات آرایشی خود صحبت کنید و یا مطالب ارزشمندی را که دیگران می توانند از آنها استفاده کنند به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال چگونه از موهای خود در دوران چرخه ریزش مو مراقبت کنیم؟ اکثریت ممکن است این موارد را در اینترنت بسیار زیاد جستجو کنند. شما می توانید یک جلسه برای رفع شک و تردید کاربران خود برگزار کنید. این یک استراتژی عالی تعامل رسانه اجتماعی برای ایده های محتوا سالن زیبایی می باشد.

بیشتر بخوانید: وظایف منشی سالن‌ زیبایی این است که  باید  با  اجزای  مختلف  سالن‌های  زیبایی  آشنا  باشند.

فضای کاری خود را به نمایش بگذارید

شما ممکن است برای زیبا جلوه دادن محل کارتان پول زیادی خرج کرده باشید. از زیبایی و دکور سالن تان برای جذب مشتریان و تولید محتوا برای سالن های زیبایی استفاده کنید. سعی کنید تصاویر و ویدیوهای جذابی از سالن زیبایی خود تهیه کنید تا در رسانه‌های اجتماعی پست کنید. شما می توانید در یک گوشه از سالن خود یک غرفه عکس اختصاصی داشته باشید که مشتریان بتوانند از آن مکان برای عکس گرفتن استفاده کنند. تصاویر بصری بسیار بلندتر از کلمات در رسانه های اجتماعی صحبت می کنند.

فضای کاری خود را به نمایش بگذارید
استفاده از زیبایی و دکور سالن تان برای جذب مشتریان

پست های ارتباطی تجاری

شما می توانید از رسانه های اجتماعی برای رزرو قرارها استفاده کنید این یکی از بهترین ایده های تولید محتوا برای سالن های زیبایی است. از رسانه های اجتماعی به عنوان یک سیستم رزرو سالن استفاده کنید و در همین حین با انتشار یک پست همراه با کد تخفیف به مشتریان خود تخفیف بدهید.

محتوای ویدیویی را ارسال کنید

در بهبود بخشیدن فیلم های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی سالن زیبایی خود مشارکت داشته باشید. محتویات ویدیویی کاملاً جذاب هستند و تأثیری همیشگی را بر مشتریان شما ایجاد می کنند و راهی برای تولید محتوا برای سالن های زیبایی هستند. اطمینان حاصل کنید که دیدگاه خود را افزایش داده و مشتریان را از طریق این ویدیوها هدف قرار داده اید. به عنوان مثال می توانید ویدیوهای سالن خود یا برخی از فیلم های تبلیغاتی را به اشتراک بگذارید. نکته کلیدی این است که باید به طور فعال در مورد سالن خود و خدماتی که ارائه می دهید پست تهیه کنید. و محتوای ویدیویی می تواند به شما در این امر کمک کند!

نتیجه:

فیس بوک، اینستاگرام و توییتر و … رسانه های عالی برای تبلیغ خدمات شما و به دست آوردن تعامل بیشتر با مشتریان هستند. از رسانه های اجتماعی برای تولید محتوا برای سالن های زیبایی به صورت عاقلانه استفاده کنید و از آن برای افزیش درآمد کسب و کار خود بیشترین بهره را ببرید.

امتیاز دهید