در راه اندازی سالن زیبایی و کسب درآمد این صنعت مستلزم قوانین و مدیریت صحیح سالن زیبایی است. البته قوانین و مقررات در سالن زیبایی بسته و نوع مکان و سالنی که دارید می تواند متفاوت باشد. البته برخی از قوانین و مقررات در همه سالن های زیبایی مشترک است و باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد. اما قوانین مدیریت سالن زیبایی به چه درد می خورد؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که داشتن قوانین و مقررات در سالن زیبایی شما برای یک کسب و کار موفق آماده خواهد کرد و با در نظر گرفتن قوانین و مقررات در سالن زیبایی به طور یقین شما به درآمد خوبی در این حرفه خواهید رسید.

در این مقاله، قوانین و مقررات مهم سالن زیبایی را که باید برای ایجاد یک محیط سالنی امن و پر رونق داشته باشید، بررسی خواهیم کرد.

اهمیت قوانین مدیریت سالن زیبایی

شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که قوانین مدیریت و مشاوره سالن زیبایی در به دست آوردن درآمد چه اهمیتی دارد؟ رعایت قوانین و مدیریت سالن زیبایی اهمیت زیادی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

کسب رضایت مشتری

 قوانین  و مقررات در سالن زیبایی ارائه خدمات ثابت و با کیفیت را تضمین می کند که در نهایت منجر به افزایش رضایت مشتری می شود. زمانی که مشتریان بدانند در سالن زیبایی قوانین و مقررات به طرز صحیحی انجام می شود به نوعی مشتریان پرو پا قرص شما خواهند شد و با وجود رضایمتندی از خدما شما به دوستان و اطرافیان خود به طور حتم سالن زیبایی شما را معرفی خواهند کرد. با این حال این امر برای شما یک تبلیغ  موثر به حساب می آید.

حرفه ای نشان دادن سالن زیبایی

 قوانین شفاف سالن باعث ارتقای حرفه ای بودن در بین کارکنان می شود. استانداردهای یکنواخت برای لباس، رفتار و تعامل، تصویر سالن را تقویت می کند و حس اعتبار و اعتماد را در چشم مشتریان تقویت می کند.

رعایت ایمنی و بهداشت

قوانین مدیریت سالن زیبایی اغلب شامل دستورالعمل هایی برای بهداشت، حمل و نقل تجهیزات و استفاده از محصول است. این مقررات سلامت و ایمنی مشتریان و کارکنان را در اولویت قرار می دهد و محیطی تمیز و بهداشتی را فراهم می کند که مشتریان بتوانند به خدمات شما در سالن زیبایی اعتماد کنند. داشتن قوانین برای کارکنان سالن ممکن است کمی سخت‌گیرانه به نظر برسد، اما بکار بردن این قوانین و مقرارت در سالن زیبایی محیط کاری آزاد و بدون استرس را فراهم می کند  که به طور یقین کارکنان و مشتریان را راضی نگه خواهد داشت.

اهمیت قوانین مدیریت سالن زیبایی
قوانین مدیریت سالن زیبایی و دستورالعمل های مهم بهداشتی

قوانین سالن زیبایی برای کارکنان

قوانین مدیریت سالن زیبایی که باید کارکنان از آن پیروی کنند شامل موارد زیر است:

 • رعایت همه پروتکل های ایمنی و بهداشتی
 • مودب و حرفه ای بودن در ارتباط با مشتریان
 • احترام به حفظ حریم خصوصی مشتریان
 • حفظ محیط کاری تمیز و مرتب
 • پوشیدن لباس مطابق با سالن
 • وقت شناس بودن و سروقت حاضر شدن در سالن
 • احترام به به نظرات دیگر کارکنان
 • عدم استفاده از تلفن همراه در حین خدمات رسانی به مشتریان
 • اطلاع داشتن از خدمات به روز

برخی از قوانین و مدیریت سالن زیبایی

اجرا شدن قوانین مدیریت سالن زیبایی موجب هدفمندی، رضایتمندی و حرفه ای نشان دادن سالن زیبایی می شود که این بامر به نوبه خود مستلزم موارد زیر می باشد:

به موقع سر و کار حاضر شدن

داشتن زمان بندی کاری موجب می شود تا کارکنان به موقع  سر کار حضور پیدا کنند . در واقع تایم کاری سالن زیبایی باید مشخص شود و این امر موجب می شود تا مشتریان معطل نشوند و از خدماتی شما در سالن راضی باشند.

ارائه خدمات عالی به مشتریان

ارائه خدمات عالی به مشتریان نیز یکی دیگر از قوانین مدیریت سالن زیبایی است که موجب موفق شدن سالن زیبایی خواهد شد. بنابراین برای موفق شدن هر چه بیشتر حرفه خود، کارکنان خود را در مورد اهمیت ارائه خدمات با کیفیت بالا به مشتریان آموزش دهید. فضایی ایجاد کنید که باعث شود مشتریان احساس استقبال و قدردانی کنند و ارتباط شفافی در مورد خدمات، قیمت ها و زمان بندی برای آنها فراهم کنید.

ارتباط خوب با مشتریان

احترام گذاشتن به مشتریان و برقراری ارتباط خوب با آن ها نیز موجب مانادگاری کسب و کار شما خواهد شد. در واقع کارکنان باید هیچ گونه بی احترامی به مشتریان خود از جمله توهین و حرف های رکیک نداشته باشند و با صبر و حوصله به مشتریان خود خدمات رسانی کنند. می توان این طور بیان کرد که خوش برخوردی راز ماندگاری سالن زیبایی و پیشی گرفتن از سایر رقبا خواهد بود که این امر را باید در دستور کار خود به عنوان مدیر سالن زیبایی قرار دهید.

قرارداد های پرسنل

نحوه قرارداد بستن با پرسنل کاری و قوانین مربوط به آن نیز یکی از قوانین مدیریت سالن زیبایی به حساب می آید. بنابراین قوانینی که در قراداد وضع می شود از جمله مواردی باشد که موجب رضایتمندی کارکنان و همچنین موفقیت سالن زیبایی شما شود.

رعایت قوانین بهداشت

در سالن زیبایی رعایت قوانین بهداشت از مهمترین مواردی است که باید به خوبی رعایت شود. در صورت عدم توجه به قوانین بهداشت در سالن زیبایی موجب جریمه شدن و پلمپ شدن سالن زیبایی شما خواهد شد.

بیشتر بخوانید:‌ وظایف منشی سالن‌ زیبایی این است که  باید  با  اجزای  مختلف  سالن‌های  زیبایی  آشنا  باشند.

برخی از قوانین و مدیریت سالن زیبایی
اجرا شدن قوانین مدیریت سالن زیبایی برای هدفمندی سالن

سخن پایانی

به طور مسلم مدیریت هر کسب و کاری در رسیدن به موفقیت اهمیت زیادی دارد. بناباین در راه اندازی سالن زیبایی نیز باید در رسیدن به موفقیت قوانین مدیریت سالن زیبایی اعمال شود. راه اندازی سالن  زیبایی به طور یقیت رقبای نیز برای خود دارد.اگر چه  ممکن است بهترین محصولات، خدمات و فرآیندها را داشته باشید، اما اگر نتوانید کارکنان و مشتریان خود را به طور موثر مدیریت کنید، کل زحمت شما به هدر خواهد رفت.

در عین حال، اجرای یک استراتژی مدیریت سالن خوب می تواند کسب و کار شما را به رتبه بالایی برساند. امتحان کردن چندین روش برای مدیریت سالن زیبایی میتواند شما را به نتایج مطلوبی بساند. داشتن قوانین و مقررات در سالن زیبایی شما برای یک کسب و کار موفق آماده خواهد کرد و با در نظر گرفتن قوانین مدیریت سالن زیبایی به طور یقین شما به درآمد خوبی در این حرفه خواهید رسید. این قوانین در  سالن زیبایی موجب اجرا شدن، سازماندهی و حرفه ای نشان دادن فضای کاری می شود. علاوه بر این نیز ایمنی و امنیت مشتریان و کارکنان را هم تضمین می کنند.

 مقررات و قوانین همچون  یک شبکه ایمنی عمل خواهد و موجب فراهم کردن مکان ایمن و قابل اعتماد برای کارکنان و مشتریان شما می شود. بنابراین وقتی در سالن زیبایی دستورالعمل های واضحی وجود داشته باشد به نوعی همه موظف به پیروی کردن از آن خواهند بود و آرامش بیشتری در سالن زیبایی به دور از هر استرس و نگرانی فراهم خواهد شد.

سوالات متداول قوانین مدیریت سالن زیبایی

 1. برای تبدیل شدن به یک مدیر قوی در سالن زیبایی باید چه اقداماتی انجام داد؟
 • گذارندن دوره های مدیریت سالن زیبایی
 • یاد گرفتن اینکه چگونه کارآفرین باشید.
 • شرکت در دوره های آموزشی
 1. مسولیت مدیریت سالن زیبایی چیست؟

مهمترین مسولیت مدیریت سالن زیبایی می توان به بازاریابی، برنامه ریزی برای عملکرد درست کارکنان، استخدام و پرورش کارآفرین ها، نظارت بر کیفیت و عملکرد شخصی، بهبود تجربه مشتری مداری و .. را نام برد.

 1. چگونه می توان امور مالی سالن زیبایی از جمله هزینه ها و درآمد را سازماندهی کرد؟

نظارت بر هزینه ها و درآمد، کنترل جریان نقدی، و توسعه بودجه، همه بخشی از مدیریت امور مالی سالن زیبایی هستند. بنابراین برای مدیریت کردن هزینه ها و درآمد سالن زیبایی باید به طور مداوم هزینه هایی از جمله مانند اجاره، آب و برق، حقوق و موجودی را  پیگیری کرد.

 1. چالش های رایجی که مدیریت سالن زیبایی با آن مواجه هست شامل چه مواردی می باشد؟

از مهمترین این چالش ها می توان رقابت، مشکلات شغلی، و مدیریت جریان مال را نام برد. بنابراین برای غلبه بر این چالش ها باید از پیشرفت‌های بازار و فناوری‌های جدید آگاه باشید.تمرکز بر ارائه خدمات عالی به مشتریان، و ارزیابی و تغییر مداوم طرح کسب‌وکار در صورت لزوم ضروری است.

امتیاز دهید